KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292108

nr 1629 2108

Ulla Nordenfelt

(f. 1926), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 83, landskap med träd. Olja på duk, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

Ulla Nordenfelt, svensk bildkonstnär född 1926.

Utrop:

500 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:48:37

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ulla Nordenfelt

Läs mer om Ulla Nordenfelt